Analiza typu urody

Analiza typu urody

Analiza typów urody to główne narzędzie stosowane przez stylistów, którzy dobierają pod nie kolorystykę ubrań. Odpowiednio dopasowane pomagają w osiągnięciu spektakularnego efektu.

Główne typy urody

Do najczęściej rozróżnianych typów urody należy podział na cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Dodatkowo podział ten podlega jeszcze większemu zróżnicowaniu, na przynajmniej trzy podtypy. Spróbujemy rozdzielić je wszystkie i poddać analizie kolorystycznej.

Typ urody wiosna

Wiosna dzieli się na trzy podtypy: czysta wiosna, ciepła wiosna i jasna wiosna. Pierwsza z nich wyróżnia się jasną skórą, zielonymi, miodowymi, niebieskimi lub brązowymi oczami, z włosami o kolorze miodowego blondu, delikatnego orzechowego do brązu. Kolory, które pasują do czystej wiosny to głównie chabrowy, turkusowy, morski i łososiowy o sporym nasyceniu. Drugi podtyp, czyli ciepła wiosna ma ciepły odcień skóry, często piegi. Pasują do niej takie kolory jak khaki, turkusowy, ciepły brąz, limonkowy, morski i granat. Jasna wiosna ma bladoniebieskie oczy, z jasnymi włosami. Do niej pasują głównie kolory pastelowe, łososiowy, pudrowy róż, wanilia, brzoskwinia, écru, morska zieleń.

Typ urody lato

Kobiety o tym typie urody mają delikatną, mleczną cerę w odcieniach oliwkowych lub różowo beżowych, z szarymi, niebieskimi, zielonymi lub piwnymi oczami. Włosy ltypu lato to popielate, jasnobrązowe, z chłodnymi refleksami. Jasne lato można łatwo pomylić z jasną wiosną, a kolory jakie do niej pasują to lila, pudrowy róż, pastelowy cytrynowy, miętowy, wrzosowy i zimny lazurowy błękit. Chłodne lato ma cerę w odcieniach zimnego beżu, z szarymi oczami, a włosy w kolorze mysiego blondu. Kolorystyka chłodnego lata to różowy, granatowy, khaki, morski, szmaragdowy, ciemna czekolada, lawenda i grafit. Ostatnim typem jest lato oliwkowe z piwnymi lub brązowymi włosami. Do niego pasują kolory grafitowe, pudrowe róże, czerwienie i zimne beże.

Typ urody jesień

Przeciwnie do typu lata, jesień jest ciepłym typem urody. Charakteryzuje się jasnym i ciepłym odcieniem skóry, najczęściej w kolorze kości słoniowej. Zwykle nosi rude włosy. Tu również rozróżniamy trzy typy urody: zgaszona jesień ma oczy w zimnych odcieniach i nosi zimny, jasny, mysi blond i pasują do niej takie kolory jak oliwkowe, khaki, kasztanowe, butelkowe, czekoladowe czy ceglaste. Głęboka jesień wyróżnia się ciepłymi i nasyconymi barwami: ciemne oczy, ciemne włosy. Kolory współgrające to khaki, bakłażan, ciepły beż, oliwkowy, orzechowy.

Typ urody zima

Podobnie jak lato, zima jest chłodnym odcieniem kolorystycznym. Ten typ wyróżnia: głęboką zimę z ciemnymi oczami i włosami oraz ciepłym kolorystem cery. Kolory, które świetnie pasują do zimy do czerwienie, turkus, czerń, biel i brąz. Chłodna zima ma szare oczy, czarne włosy i bardzo jasną cerą, a kolory idealnie współgrajace to biel, czerń, szary, turkusowy, amarantowy, granatowy, fioletowy. Czysta zima natomiast ma jasną, porcelanową cerę, zielone lub niebieskie oczy i czarne włosy i pasują do niej słoneczne żółcie, biel, czerń, amarant, granat.20

One thought on “Analiza typu urody”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.