Co robić w weekend w Rzeszowie

rzeszów

Rzeszów jest niewielkim, bo położonym na 120 metrach kwadratowych miastem województwa podkarpackiego. Liczy blisko 200 tysięcy mieszkańców, w którym jedna czwarta z nich to studenci. Jakie atrakcje turystyczne w Rzeszowie przewiduje się dla spragnionych zabawy? Sprawdźmy.

Rynek , stare miasto i… jedzenie!

Centrum miasta może poszczycić się przepiękną okolicą, w której urocze kamienice kryją sobie mniej lub bardzie znane restauracje, puby i bary. W okresie letnim na rynku znajdują się słynne parasolki, które są zapełnione przez cały tydzień ludźmi spragnionych rozrywki i zimnego piwa. Jeśli pragniesz przekąsić coś smacznego w dobrym towarzystwie, przed tobą do wyboru kuchnia włoska, amerykańska, sycylijska, polska i wiele innych! A wszystko w niskich cenach.

Mając ochotę na odrobinę szaleństwa, na rynku znajdziesz kilka klubów oferujących kilka rodzajów muzyki tanecznej, od disco polo po jazz lub stare hity z lat sześćdziesiątych.

Fontanna Multimedialna

Jeśli nie ma się pomysłu na wieczór, zawsze można wybrać się na pokaz fontanny multimedialnej, która znajduje się obok letniego pałacyku Lubomirskich. Przez cały okres letni, codziennie odbywają się pokazy: dzienny o siedemnastej, a wieczorny o dwudziestej lub dwudziestej pierwszej. To jedyne takie widowisko na podkarpaciu, w którym często biorą udział aktorzy. Wstęp na pokaz jest całkowicie za darmo. Miejsce jest idealne na romantyczną randkę lub kreatywną sesję zdjęciową.

Zakupy!

Jeśli plany na weekend są mniej ambitne, zawsze możesz wybrać się z bliską ci osobą na… zakupy! Rzeszów może poszczycić kilkoma ogromnymi centrami handlowymi,w których możesz nabyć niemal wszystko, nawet dzieła sztuki. Największa z nich Galeria Rzeszów położona jest niemal z sercu miasta i gości w swoich progach butiki znanych projektantów.

most tęczowy w rzeszowie
kolorowy most

Wodne atrakcje

W okresie letnim niezwykłą popularnością cieszy się Żwirownia, imitująca plażę. Możesz śmiało popływać, lub zabrać rodzinę na rowerek wodny lub spływ kajakowy.

Pozostałe

Rynek w Rzeszowie słynie z tego, że w okresie letnim niemal co weekend są grane koncerty z darmowym wstępem. Kolejną atrakcją są kina, a stare kino Zorza przy ulicy 3 Maja oferuje kino letnie w ogródku piwnym oraz niszowy repertuar dla koneserów. Spragnieni sztuki mogą odwiedzić jedno z kilku teatrów lub wykupić bilet do filharmonii, a bluesmani podążyć śladami legendarnego Tadeusza Nalepy.

One thought on “Co robić w weekend w Rzeszowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.