Czy satynowa piżama jest dobra?

Kobieta w kolorowej satynowej piżamie

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie niezależnie od miejsca, w którym przebywa – czyli nawet w łóżku. Z tego powodu wybór odpowiedniej piżamy wydaje się być bardzo istotny, a satyna to materiał, który z pewnością zainteresuje wiele kobiet.

Zastanawiasz się jednak, jakie unikalne właściwości posiada, a może w jaki sposób produkowana jest satyna? Na wszystkie te pytania odpowiemy w tym artykule – przekażemy Ci również wskazówki związane z pielęgnacją piżam satynowych.

Co warto wiedzieć o satynie?

Od początku swojego istnienia, satyna była uważana za materiał niezwykle szlachetny. I rzeczywiście, materiał ten służył do produkcji odzieży dla klas wyższych. Powód był prosty – otóż satyna była na tamten czas wykonywana z ogromnych ilości jedwabiu lub przędzy bawełnianej. Nosili ją zatem jedynie członkowie władzy, księża, a rzadziej klasa szlachecka.

Dopiero w momencie wynalezienia włókien przemysłowych – czyli takich, które można było produkować maszynowo, stała się ona dostępna dla większej grupy odbiorców.

Warto wiedzieć, że wiele osób błędnie uważa, że satyna jest rodzajem tkaniny lub mówiąc dokładniej – przędzy. Warto jednak od razu rozprawić się z tym mitem, gdyż satyna to po prostu rodzaj splotu, czyli sposobu „tworzenia” struktury materiału. Właśnie z tego powodu z jednej strony satyna jest lśniąca, a z drugiej matowa. Odpowiada za to bowiem sposób nanoszenia przędz wypełniających na przędze osnowowe.

Satyna może być więc wykonana zarówno z bawełny, poliesteru, jedwabiu i wielu innych przędz. Właśnie z tego powodu oferta piżam damskich satynowych jest tak szeroka!

Cechy i właściwości materiału satynowego

Wspomnieliśmy już, że materiał satynowy jest lśniący i chyba to jest jego największą zaletą. Wygląda po prostu fenomenalnie szczególnie w przypadku odzieży nocnej oświetlanej przez domowe światło. Obudzenie się w tak atrakcyjnej wizualnie piżamce z pewnością nastawi Cię właściwie każdego dnia!

Natomiast w przypadku wersji poliesterowych, piżama z satyny jest chłodna, dlatego świetnie nadaje się na upalne wieczory lub poranki – nawet po prostu do chodzenia po domu. Nie da się ukryć, że taka odzież jest bardzo kobieca, a z drugiej strony elegancka, a o niektórych modelach można rzec, że nawet kusząca – szczególnie te, które są wykończone koronką.

Materiał ten świetnie znosi nakładanie nadruków, dlatego odrzuć nudę i postaw na unikany wzór lub motyw, który oddaje Ciebie, Twój charakter, a nawet poglądy na życie.

Jak pielęgnować piżamę satynową?

Pielęgnacja satynowej piżamy z kolei upiera się na indywidualnych wskazówkach od producenta – do jej produkcji stosuje się różnego rodzaju przędze, tak jak wspominaliśmy przed chwilą. Temperatura prania może być więc w przedziale od 40 do 60 stopni Celsjusza, chyba że mówimy o jedwabnej piżamie satynowej. Wtedy zalecana jest woda zimna.

Z kolei przy prasowaniu istotne jest używanie lekko nagrzanego żelazka. Warto pamiętać, że satyna bawełniana ma tendencję do większego „gniecenia się”.

Gdzie kupić satynową piżamę?

Piżamę satynową można kupić m.in. w sklepie Aiiram, który oferuje różne warianty, modele i fasony. Dzięki temu każda kobieta powinna znaleźć idealną dla siebie piżamę z satyny. Zdecydowanie na plus darmowa wysyłka od niewysokiej kwoty i atrakcyjne rabaty sezonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.