Dobre żele do paznokci – jak nakładać?

żele do paznokci

Paznokcie żelowe to idealne wręcz rozwiązanie dla osłabionych i łamliwych płytek. Sam proces nakładania żelu nie jest najprostszy, jednak wszystko jest do opanowania. Po odpowiedniej instrukcji każdy może zostać mistrzem robienia żelowych paznokci. Zapraszamy do lektury.

Przygotowanie paznokci do nakładania żelu

Poza techniką nakładania żelu, bardzo duże znaczenie na efekt końcowy ma właściwe przygotowanie paznokci. Płytka paznokcia powinna zostać odpowiednio spreparowana.

Skuteczne oczyszczanie płytki paznokcia

Usuwamy pozostałości po ostatnim malowaniu, a także utylizujemy wszelkie skórki. W tym celu niezbędne okażą się akcesoria do paznokci, takie jak na przykład metalowe kopytko. Znajdujące się przy wale okołopaznokciowym skórki, bardzo skutecznie nim odsuniemy i usuniemy. Tu jeszcze taka drobna uwaga – pamiętajmy, aby przed wykonaniem stylizacji nie stosować żadnych pielęgnacyjnych zabiegów na dłonie. Peelingi czy choćby parafina, znacząco zmiękczają płytkę paznokcia, co niekorzystnie odbije się na jakości nałożonego żelu i jego trwałość.

Zmatowienie płytki

Tutaj swobodnie można posłużyć się blokiem polerskim, pilnikiem oraz frezarką. Ta ostatnia zdecydowanie najszybciej i najskuteczniej zmatowi płytkę paznokcia. Bardzo ważne jest, aby mocno nie dociskać frezu do płytki paznokcia, gdyż paznokieć zostanie wówczas mocno spiłowany, a nie o to chodzi. Etap matowienia płytki jest bardzo istotny. Pozwala bowiem na pozbycie się wszelkich pozostałości po skórkach, a co więcej zapewnia zwiększenie przyczepności żelu, co przekłada się także na późniejszą trwałość stylizacji.

Odtłuszczenie powierzchni paznokcia

Bardzo dokładne odtłuszczenie paznokci to kolejny, równie ważny etap. Do tego celu można użyć specjalnego płynu do odtłuszczania paznokci, który poza skutecznym odtłuszczeniem, zdezynfekuje płytkę paznokci.

Zastosowanie preparatu poprawiającego przyczepność żelu

Tutaj możemy wybrać primery kwasowe albo bezkwasowe. Wybór uzależniony jest głównie od linii żeli. Po nałożeniu primera możemy przystąpić do innych czynności, które związane będą z tworzeniem żelowych paznokci.

Nie spieszmy się i na każdym etapie stawiajmy na dokładność, aby w pełni przygotować płytkę do zabiegu stylizacji. Tylko wówczas osiągniemy trwały i efektowny wygląd całych naszych dłoni.

Nakładanie żeli techniką wielofazową

Czy pracujemy na naturalnej płytce, czy chcemy przedłużyć paznokcie na tipsie lub szablonie – nie ma to większego znaczenia. Technika wielofazowa oparta jest na użyciu minimum dwóch, a najlepiej trzech różnych żeli. Każdy z nich pełni inną funkcję. Ważne jest jednak to, aby wybrać dobre żele do paznokci. Żel podkładowy będzie odpowiedzialny za idealną przyczepność. Bywa on dość rzadki i z reguły jest przeźroczysty.

Gdy już nałożymy warstwę bazową, utwardzamy ją w lampie LED lub UV. Następnie możemy nakładać wybrane żele kolorowe. Są one najczęściej mocno gęste, dlatego też właśnie z nich najlepiej budować pożądany kształt paznokcia. Nakładamy je jedną lub dwoma warstwami, a uzależnione jest to od stopnia utwardzenia i krycia żelu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy zmywamy lepką warstwę Cleanerem. Końcowy etap opiera się na oczyszczeniu paznokci szczoteczką i nałożeniu warstwy żelu wykończeniowego, który jest niezwykle łatwy w aplikacji.

przedłużanie żelem
Źródło: pixabay.com

Czym się kierować sięgając po żel do paznokci?

Nie każdy żel dobrze sprawdzi się w konkretnej sytuacji i nie każdy właściwie podpasuje danej stylistce. Warto zatem przed zakupem zwrócić uwagę na:

  • gęstość żelu;
  • lampę jaką posiadamy – czy utwardza ona w systemie LED czy może UV;
  • czy żel będziemy kłaść na sztuczną warstwę paznokcia, czy naturalną;
  • czy to ma być żel samopoziomujący;
  • jaką mamy płytkę paznokcia – chcąc ukryć niedoskonałości należy sięgnąć po inny rodzaj żelu;
  • czy stylizacja wykończona będzie hybrydą czy może żelem.

Ważne jest, aby jednak wybierać żele samopoziomujące i te, które są łatwe w nakładaniu. Liczy się także cena i pojemność. W wielu przypadkach nie warto przepłacać. Dużo dobrych żeli do paznokci znaleźć można w bardzo atrakcyjnych cenach.

Żele do stylizacji paznokci są niezwykle popularne. To najczęściej stosowana w ostatnim czasie technika budowania i stylizowania paznokci. Za pomocą żeli można tworzyć i konstruować dowolne paznokcie – na kształt, wielkość i długość. Dbajmy o swoje dłonie – modne i eleganckie paznokcie są dziś dla każdej z Pań na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.