Fotelik samochodowy dla malucha. Jaki najlepszy?

dziecko w foteliku samochodowym.

Niedługo nadejdzie czas – Twoja mała ukochana w końcu się narodzi! Ale czego zdecydowanie nie powinno zabraknąć w początkowym wyposażeniu dziecka? Oczywiście fotelik dla dziecka. Ale jak wybrać najlepszy fotelik dla Twojego dziecka i jakie funkcje powinien pełnić?

Który fotelik jest odpowiedni dla Twojego maleństwa?

Przy wielu ofertach dostępnych na rynku, takich producentów jak: Maxi Cosi, Britax Römer, Cybex, Kiddy i wielu innych mama i tata mogą łatwo się zniechęcić i mieć problem przy wyborze.

Zebraliśmy więc wszystkie przydatne informacje i doświadczenia dotyczące fotelików dziecięcych. Wyjaśniamy, w jaki sposób można używać fotelika z adapterem Isofix, na przykład jako fotelika samochodowego, wózka spacerowego, przyczepki rowerowej lub jako miejsce do odpoczynku dla malucha pomiędzy może korzystać.

  • Przed zakupem fotelika rodzice powinni zapoznać się z ofertą, pomogą wyniki testu ADAC fotelika oraz wyniki z poprzednich lat.
  • Nie każdy fotelik pasuje równie dobrze do wszystkich samochodów – różnią się także osobiste preferencje rodziców i dzieci.

Cybex Pallas S-Fix, to klasyczny fotelik samochodowy, który rośnie wraz z dzieckiem. Można go wygodnie zabezpieczyć w samochodzie za pomocą Isofix lub alternatywnie za pomocą pasa bezpieczeństwa. Umożliwia to łatwą obsługę. Model z serii Cybex Silver należy do grupy norm 1/2/3. Oznacza to, że mogą w nim zasiąść dzieci ważące 9 kilogramów lub więcej. Nawet starsze dzieci w wieku szkolnym mogą nadal bezpiecznie w nim jeździć.

W grupie 1 elastycznie regulowana osłona przed uderzeniem chroni małych pasażerów przed możliwymi obrażeniami w przypadku zderzenia czołowego. Gdy dziecko wyrośnie, osłonę przeciwuderzeniową dla grup 2 i 3 można zdemontować i dostosować do potrzeb dzieci od ok. 3 roku życia, czyli 36 miesięcy.

Poniższe informacje dotyczą wszystkich grup fotelików dziecięcych – niezależnie od tego, jak długo są używane: Zagłówek można przechylać w trzech stopniach i można go zamocować w pionie w jedenastu różnych pozycjach. Ochrona przed uderzeniem bocznym LSP opracowana przez Cybex. odpowiada surowym wymogom bezpieczeństwa UE. Według producenta wystarczy jedna ręka, aby przełączyć się z siedzenia do spania lub leżenia. Pallas-Fix jest dostępny w pięciu różnych kolorach i kombinacjach kolorystycznych, w tym Rumba-Red i Blue Moon.

Fotelik dziecięcy Britax Römer EVOLVA należy również do grupy fotelików samochodowych 1/2/3 i powinien przewozić dzieci o maksymalnej wadze od 9 do 36 kilogramów wygodnie i bezpiecznie do celu nawet podczas dłuższych podróży. Można go umieścić i zamocować na stacji Isofix, ale także za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego. Według Britax, EVOLVA 123 pasuje do prawie każdego samochodu i jest łatwa w użyciu.

W samym foteliku dostępny i przetestowany jest pięciopunktowy system pasów, który pochłania energię ewentualnego uderzenia na ramiona, biodra i klamrę pasa między nogami dziecka. Same pasy są przyjazne dla dzieci, miękko wyściełane i indywidualnie regulowane Według producenta zagłówek można regulować w górę i w dół jedną ręką. EVOLVA waży tylko 8 kilogramów.

Kinderkraft Comfort UP jest jednym z najlżejszych w naszym porównaniu. Jest odpowiedni dla małych pasażerów o masie ciała 9 kilogramów lub więcej. Zgodnie z normami bezpieczeństwa fotelik może być obciążony maksymalnie 36 kilogramami. Jeśli chodzi o system pasów, Kinderkraft opiera się na opatentowanym pasie bezpieczeństwa włoskiej marki Sabelt. Podobnie jak w przypadku innych fotelików z grupy 1/2/3, dzieci o wadze do 15 kilogramów są zapinane pasami naramiennymi. Potem wystarczy trzypunktowy system pasów samochodowych, aby zabezpieczyć małego pasażera.

„Nie zawsze można polegać na tym, że pracownik sklepu da ci dobrą rekomendację” – to właśnie usłyszeliśmy od mamy dwójki dzieci, Anny. Powiedziała ona, że ważne jest, aby podczas zakupów nowego fotelika zabrać ze sobą własny samochód i dziecko, aby można było wypróbować różne modele fotelików i dopasowanie go do auta, przed podjęciem decyzji o zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.