Idealna poduszka do twojej sypialni.

kobieta śpiąca na dobranej dla siebie poduszczę

Artykuł sponsorowany.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad jakością swojego snu? Czy wiesz, że komfortowy sen to zdrowy sen? Jego jakość możesz poprawić w łatwy sposób, zmieniając materac, systematycznie wietrząc sypialnię i utrzymując temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, dbając o właściwe oświetlenie, lub zmieniając poduszkę na wygodniejszą. To właśnie zakup poduszki powinien być przemyślany i w pełni świadomy. Bóle głowy, sztywny kark, napięcie w okolicy szyi to tylko niektóre z sygnałów źle dobranej poduszki.

Masz te objawy? Przyczyną może być poduszka

Bóle kręgosłupa są często spotykaną dolegliwością. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ich podłożem może być źle dobrana poduszka. Nawet ponad 80% Polaków może cierpieć z powodu bólu kręgosłupa. Głowa w czasie snu powinna być odpowiednio ułożona, dzięki czemu cały kręgosłup właściwie się układa, przez co nie jest obciążony. Źle dobrana poduszka nie dostosowuje się do anatomicznej krzywizny kręgosłupa, przez co przez dłuższy czas układa się on do nieodpowiedniej pozycji.

Poduszka idealna – czyli jaka?

Najważniejsza funkcja poduszki do zapewnienie komfortu snu i odpoczynku dla całego organizmu, a zwłaszcza dla kręgosłupa. Kręgosłup nie jest idealnie prostu, swoim kształtem przypominając z boku literę S. Jego naturalna krzywizna (lordozy i kifozy) zapewnia dobrą amortyzację wstrząsów.

Idealnie dobrana poduszka to taka, która zapewnia właściwe ułożenie kręgosłupa – ze względu na specyfikę jego budowy – w zależności od najczęściej przyjmowanej pozycji w czasie snu. To właśnie pozycja, w której najczęściej zdarza ci się spać, ma tutaj zasadnicze znaczenie. Jeśli chcesz, by twoja poduszka była skrojona na miarę twoich potrzeb, zaobserwuj która pozycja spania jest tobie najbliższa. Możesz to ustalić albo rano zaraz po przebudzeniu, albo poprosić kogoś o sprawdzenie. Najlepsza poduszka to taka, która właściwie podpiera głowę i kręgosłup, co oznacza że pozwala im przyjmować pozycję fizjologiczną, naturalną.

  • Jeśli śpisz na plecach, najodpowiedniejsza dla ciebie będzie poduszka średniej grubości lub poduszka profilowana, która będzie równomiernym podparciem dla głowy i szyi. Zrezygnuj z poduszek wysokich, które prowokują wysuwanie głowy do przodu. W przeciwnym wypadku, możesz rano obudzić się z uczuciem sztywności karku. Długotrwałe spanie na takiej poduszce, może skutkować poważniejszymi problemami w okolicy kręgosłupa szyjnego.
  • Jeśli preferujesz sen na brzuchu, wybierz poduszkę miękką i płaską. Śpiąc w takiej pozycji, twoja głowa jest skierowaną w prawą lub lewą stronę, układając się w przedłużeniu kręgosłupa. W tym wariancie poduszka wcale nie jest konieczna.
  • Jeśli śpisz na boku, zdecyduj się na nieco grubszą i raczej twardszą poduszkę, która zapewni dobre podparcie dla szyi. Zarówno poduszki tradycyjne, jak i profilowane będą w tym przypadku dobrym rozwiązaniem – dobierz najlepszą dla siebie. Testując, pamiętaj że twoja głowa musi być ułożona w linii kręgosłupa, nie powinna zbytnio opadać, ani być nadto uniesiona.
  • Jeśli w czasie snu przybierasz różne pozycje i nie masz jednej preferowanej, wybierz poduszkę miękką, średniej grubości.

Jakie wybrać wypełnienie poduszki?

Wypełnienie poduszki, wbrew pozorom, ma istotne znaczenie dla jej użytkowania. Powinieneś zainteresować się, co znajduje się w jej wnętrzu, zwłaszcza wtedy, jeśli jesteś alergikiem. Jeszcze w nie tak odległej przeszłości poduszki były wypełniane wyłącznie puchem lub pierzem, obecnie jednak na rynku dostępny jest o wiele większy wybór wypełnień, które poprawiają komfort użytkowania.

  • Poduszki puchowe – wypełnienie naturalne, pochodzące od gęsi lub kaczek. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu, wypełnienie to jest przewiewne, doskonale utrzymuje ciepło i idealnie odprowadza wilgoć. Poduszki te są lekkie i bardzo sprężyste i stanowią zdecydowanie górną półkę cenową. Zdecydowanie odradzamy je alergikom ze względu na ich właściwości uczulające.
  • Poduszki piankowe  – odznaczają się bardzo dużą sprężystością, bardzo łatwo wracają do pozycji pierwotnej, a zatem nie tak łatwo się ubijają. Do tego, świetnie dopasowują się do kształtu szyi oraz głowy i są higieniczne.
  • Poduszki syntetyczne – miękkie i bardzo trwałe, nie ulegają odkształceniom i gwarantuję wystarczającą cyrkulację powietrza. Można je prać w pralce  i suszyć w suszarce bębnowej, są zatem odporne na wysokie temperatury i mają właściwości antyalergiczne.

Wybór odpowiednich jakościowych tkanin ma nieocenione znaczenie, zapewnia komfort noszenia i użytkowania, daje gwarancję długiej żywotności. Sklep ANTEX oferuje duży wybór tkanin i zapewnia doskonałą jakość wyrobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.