Jak dobrać krem do bardzo suchej skóry?

Kobieta urzywa kremu do bardzo suchej skóry

Sucha skóra twarzy jest niesamowicie problematyczna w pielęgnacji. Łuszczący się naskórek, pozbawiony zdrowego blasku nie prezentuje się niestety zbyt dobrze. Na szczęście, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom, można zadbać nawet o skórę suchą. Najważniejszym preparatem, który musimy starannie wybrać jest rzecz jasna krem do bardzo suchej skóry. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę szereg kryteriów.

Zwróć uwagę na skład

Wybierając krem do bardzo suchej twarzy należy zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na jego skład. Ten zaś jest wyszczególniony na etykietce. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie zakupienie kosmetyku o naturalnym składzie. Będzie charakteryzował się on nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem. Oznacza to, że nie pojawią się najprawdopodobniej skutki uboczne, takie jak podrażnienie czy świąd. Trzeba jednak upewnić się co do tego, że nie mamy alergii na żaden ze składników znajdujących się w kremie. Jeśli chodzi o konkretne substancje, jakich należy poszukiwać w kosmetyku, na uwagę zasługuje olej ze słodkich migdałów, jak również olej arganowy. Przydatny może okazać się również wosk z borówki amerykańskiej czy ekstrakt z żyworódki. Krem nie powinien natomiast zawierać sztucznych barwników czy aromatów.

Jakie działanie powinien mieć krem do cery bardzo suchej?

Krem do bardzo suchej skóry powinien bez wątpienia mieć działanie wszechstronne. Najważniejsze jest oczywiście to, aby dobrze nawilżał on cerę. Musi ją także odżywiać i regenerować. Bardzo istotne jest to, aby kosmetyk zapobiegał nadmiernej utracie wody przez naskórek. Dzięki temu, cera na długo zachowa pożądaną miękkość. Skóra sucha może sprawiać wrażenie zbyt matowej. Wydaje się więc, że od kremu należy oczekiwać także subtelnego działania rozświetlającego. Przesuszony naskórek może być także bardziej narażony na powstawanie stanów zapalnych. Jeśli w kremie do twarzy znajdą się składniki o właściwościach przeciwzapalnych, to bardzo dobrze. Kolejną ważną kwestią jest konsystencja kremu do twarzy. Najlepiej byłoby, gdyby była ona dosyć treściwa. Kremy o zbyt lekkiej konsystencji mogą bowiem okazać się niewystarczająco skuteczne. Ostateczny wybór zależy jednak od naszych preferencji. Niektóre osoby przepadają wyłącznie za kremami o lekkich formułach.

Jak stosować krem do twarzy, aby były efekty?

Jeżeli zależy nam na skuteczności kremu do twarzy, musimy pamiętać nie tylko o jego starannym wyborze, ale również i o tym, aby stosować go regularnie. Wydaje się, że najlepiej będzie stosować kosmetyk dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Możemy pokusić się więc o zakup dwóch rodzajów kremów: na dzień oraz na noc. Istotna jest także to, aby kosmetyk wklepywać zawsze w jak najstaranniej oczyszczoną cerę. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że składniki aktywne zawarte w kremie wchłoną się. To, jak szybko pojawią się rezultaty jest kwestią dość indywidualną. Wiele zależy od wyjściowej kondycji naskórka. Im bardziej sucha i napięta skóra, tym dłuższy będzie najprawdopodobniej czas oczekiwania na efekty.

Więcej informacji i produktów do skóry suchej znajdziesz na https://ziaja.com/c/sucha-odwodniona-1093

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.