Jak mądrze kupować ubrania

organizacja ubrań

Przeważnie to kobiety wpadają w pułapkę modowych zakupów. Chcą być na czasie, często kuszą je niskie ceny, niekoniecznie idąca w parze z jakością produktów. Jak mądrze kupować ubrania, nie wpadać w zasadzki wyprzedażowe i jednocześnie mieć swój styl?

Organizacja szafy

Nie dopuść do tego, by ubrania w Twojej szafie uginały się od rzeczy, których w ogóle nie wkładasz, a w dodatku kupujesz kolejne. Twoja szafa powinna odzwierciedlać osobowość, a ubrania być dopasowane do poprzednich, tak abyś łatwo łączyła je w stylizacje, w których będziesz świetnie się czuć.

Najpierw przeglądnij wszystkie ubrania, wyrzuć te znoszone i zniszczone. Co z tymi w dobrym stanie? Jeśli nie miałaś na sobie jakiejś rzeczy przez ostatnie dwa lata, to z pewnością jej już nie założysz. Dlatego zapakuj je do worka i oddaj potrzebującym. Gwarantujemy, po takiej segregacji od razu poczujesz się lepiej i nie będziesz miała wyrzutów sumienia przez kolejne zakupy.

Tworzenie bazy

Baza to ubrania, które są podstawą naszego osobistego stylu. Wybierz z swojej szafy 15 rzeczy, które nosisz najczęściej i połącz je modowe zestawy na każdą okazję: do pracy, na co dzień, na siłownię, na imprezę, okolicznościowe. Jeśli nie potrafisz tego zwizualizować, pomóż sobie, poświęcając chwilę na kompletowanie zestawów na sobie. Potem wystarczy zrobić zdjęcia i trzymać je w telefonie lub wydrukować i powiesić na wewnętrznych drzwiach szafy. Umili Ci to poranki oraz wybór tego, co ubrać.

Wybierając się na zakupy unikniesz przypadkowych zakupów, bo w głowie będziesz miała zestawy, które będziesz uzupełniać. Na przykład widząc piękną, czarną koszulę pomyślisz, że wspaniale będzie się komponować z tym zielonym, kaszmirowym kardiganem, dlatego ją kupujesz. I już! Jesteś panią swojego stylu.

Wyznaczanie budżetu

Warto kupować ubrania wysokiej jakości, które są odzwierciedleniem naszej tożsamości i „budują” nas. Nie ma sensu kupować ubrań niskiej jakości, które po kilku praniach tracą kształt i kolor. Lepiej mieć kilka wysokiej jakości bluzek, dwie pary dżinsów i skórzane buty, niż poliestrowe łachmany, przez które tylko tracimy mnóstwo pieniędzy.

Warto więc oszczędzać, polować na okazje i wyprzedaże oraz budować swój styl świadomie.

One thought on “Jak mądrze kupować ubrania”

  1. W kupowaniu ubrań najważniejszy jest rozsądek. Możesz kupić jedną rzecz i nosić ją przez 10 lat lub wiele tanich, które po trzech praniach przerobisz na ścierki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.