Jak stworzyć magiczny, świąteczny klimat w każdym domu?

Dziewczynka wyciąga z pudełka świąteczne figurki na święta

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym najchętniej i niezwykle bogato dekorujemy nasze domy. Ogrom propozycji ozdób świątecznych z roku na rok jest coraz bogatszy. Niebywale urokliwe, przepiękne figurki, zawieszki czy bombki kuszą, by powiększyć swoje domowe zasoby świątecznych akcesoriów. Które z nich są najmodniejsze i w jaki sposób je wyeksponować zaraz podpowiemy.

Wieńce

Wieniec adwentowy to przepiękna Bożonarodzeniowa dekoracja o głębokiej symbolice. Okrągły kształt wieńca symbolizuje wieczność oraz nieskończoność. Natomiast zielone rośliny wplecione w wieniec są symbolem życia i wspólnoty. Wieńcami stroi się świąteczny stół lub wiesza się je na drzwiach, lub wolnym fragmencie ściany. Wiszące wersje nie zawierają świeczek i wyjątkowo pięknie wyglądają dodatkowo ozdobione delikatnymi lampkami. Bardzo dekoracyjnie wyglądają modele dodatkowo oprószone sztucznym śniegiem, brokatem lub delikatnie pozłacane, lub posrebrzane. Ciekawą propozycją są także modele wykonane z pór. 

Figurki świąteczne

Oferta figurek świątecznych z roku na rok jest bardziej różnorodna i zadziwiająca. Jest to związane z tym, że coraz częściej w tym okresie dekorujemy nasze domy w strojny i bogaty sposób. Kiedyś wystarczyło udekorować choinkę oraz przepięknie zastawić stół i to wystarczało. Współcześnie domowe wnętrza całkowicie odmieniają swój charakter i wyglądają w okresie Bożonarodzeniowym wyjątkowo i magicznie. Figurki świąteczne są natomiast elementem, który można ustawić właściwie w każdym miejscu w domu. W zależności od ich wielkości, materiału, z jakiego są wykonane i ich charakteru mogą być ozdobą domowego korytarza, salonu, kuchni pokoju dziecięcego, jak i tarasu balkonu czy ogrodu. Coraz chętniej Polacy dekorują swoje miejsce zamieszkania za zewnątrz budynku. Balkony, tarasy lub drzewa ogrodowe przystrojone migoczącymi lampkami, lub figurki reniferów, skrzatów czy Mikołajów stojące przed wejściem do domu to coraz częściej spotykane ozdoby. Wśród oferty sklepów wyróżniają się figurki, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Misternie malowane porcelanowe postacie aniołów, baletnic czy dziadków do orzechów przeistaczają domy w magiczne i wyjątkowe miejsce.  Na szczególną uwagę zasługują figurki dużych rozmiarów, które można ustawić na podłodze w salonie, ozdobić nimi fragment holu czy ogrodu. Ciekawą propozycją są również pluszowe, drewniane lub ceramiczne zwierzęta typu sowy, wiewiórki, renifery, jelenie, które mogą być instygującą i ciekawą ozdobą nie tylko w święta, ale przez cały zimowy okres. 

Choinka i ozdoby choinkowe

Centrale miejsce wśród dekoracji Bożonarodzeniowych zajmuje oczywiście choinka, a wraz z nią dekoracje choinkowe. Należą do nich bombki, lampki, łańcuchy czy innego rodzaju wiszące ozdoby. Sposobów ozdobienia Bożonarodzeniowego drzewka jest bardzo wiele. Niektórzy stawiają na mnogość odcieni i kolorów, inni preferują monochromatyczne, tej samej barwy ozdoby. Coraz modniejsze są natomiast rękodzielnicze szklane bombki, jak i drewniane lub ceramiczne dekoracje. Zawieszki świąteczne wykonywane są w coraz bardziej wymyślny oraz kunsztowny sposób z ciekawych i różnorodnych materiałów. Na uwagę zasługują między innymi ręcznie malowane ceramiczne figurki balerin, skrzatów, Mikołajów czy reniferów. Do bardzo dekoracyjnych należą również wyszywane cekinami i koralikami, wypychane materiałowe gwiazdy lub postacie wykonane z filcu i innych ciekawych tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.