Jaki upominek dla gości weselnych

Prezenty weselne

Uroczystość weselna wymaga dobrych umiejętności planowania oraz logistyki. Często też przydaje się refleks, a także plan awaryjny, szczególnie wtedy gdy coś idzie nie tak jak sobie wymarzyliśmy. Do tego wybór opcji jest tak ogromny, że łatwo się we wszystkim pogubić. Dlatego postanowiliśmy przejrzeć i przybliżyć oferty upominków dla gości weselnych.

Prosto od serca

Urządzając wesele mamy do wyboru wiele możliwości. Od stylizowanego na wiejskie w stodole po typowe wesela góralskie czy w domach weselnych, których w mniejszych miasteczkach jest nawet kilka do wyboru. Takie wesele charakteryzuje się świetnym jedzeniem, wspaniałymi ciastkami oraz zabawą do upadłego. Jak jednak ma się w takich miejscach sprawa z upominkami dla gości?

Upominek z wiejskiego wesela, ładny i smaczny

Zazwyczaj na takich weselach państwo młodzi obdarowują gości na pożegnanie słodkościami w postaci zestawu ciast w ozdobnym opakowaniu kartonowym. Takie pudełka można zamówić w introligatorni z konkretnym wzorem czy napisem (np. z imionami państwa młodych).

Blisko tradycji

Chcąc urządzić wesele zgodnie z tradycją, musimy bardziej się wysilić i postarać o specjalne ciasteczka wypiekane z tej okazji tzw. szyszki. Można je wykonywać samemu, ale trzeba mieć w tym trochę wprawy. Jest tylko kilka firm rodzinnych, które specjalizują się w wykonywaniu tradycyjnych szyszek weselnych i zamówienie należy składać z wyprzedzeniem

Wesele w wielkim stylu

Firmy organizujące wesela są w stanie wyczarować uroczystość w każdym stylu, nie ma problemu jeśli chcemy mieć ten dzień urządzony jak z lat 20-ch glamour, boho czy vintage. Tego rodzaju przyjęcia charakteryzują się zazwyczaj wielką liczbą osób i wystawnym przybraniem stołu, wyszukanymi potrawami. W takim samym stylu powinny zostać dobrane upominki dla gości.

Włoskie słodkości

Tradycja upominków dla gości weselnych jest popularna nie tylko w naszym kraju. We Włoszech państwo młodzi wręczają gościom migdały w lukrze jako podziękowanie za przybycie. Jest to bardzo elegancki upominek, który można kupić bez problemu w wielu sklepach internetowych. Do tego dobrać odpowiednie ozdobne opakowania kartonowe albo z organzy i upominek mamy z głowy.

Sztuka łączenia klasy z tradycją jest jak najbardziej mile widziana na każdym weselu. To nie tylko sposób na wykazanie się wyczuciem smaku i elegancji, ale też pokazanie dumy z własnej tożsamości. Odstawiając na bok wszelkie aspekty polityczne i tym podobne, taki gest nawiązania do tradycji w upominkach dla gości na pewno zostanie dobrze odebrany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.