Jakie wybrać buty na wesele dla dziewczynki?

Dzieci w wygodnych butach na weselu

Na weselu każdy chce wyglądać odświętnie i czuć się świetnie w swojej kreacji. Dotyczy to nie tylko pary młodej, ale też gości. O każdy szczegół dbają wszyscy, nawet rodzice, wybierając ubrania i obuwie dla swoich pociech. Ważna jest też jednak swoboda ruchu – wesele to tańczenie i zabawy. Jakie wybrać buty na wesele dla dziewczynki?

Wygodne buty na wesele dla dziewczynki

Kreacje na wesele bywają bardzo wymyślne, niektórzy kupują nawet sukienkę specjalnie na tę okazję. Nie ma w tym nic dziwnego – ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu, a wesele jest jego świętowaniem. Świetna zabawa trwa do rana. Pamiętać więc trzeba o tym, by kreacja nie przeszkadzała w tańczeniu czy różnego rodzaju grach. 

Dziewczynce na weselu musi być, przede wszystkim, wygodnie. Dzieci mają zdecydowanie mniejszą cierpliwość do ubrań i butów niż osoby dorosłe. Gdy nie jest im wygodnie w butach, raczej nie zagryzą zębów, tylko zdejmą obuwie, będą niezadowolone i marudne, zażądają powrotu do domu. Buty na wesele dla dziewczynki powinny więc być bardzo wygodne, umożliwiające swobodne poruszanie się. Najlepiej nie kupować nowych butów, a jeśli jest taka konieczność, warto przetestować je wcześniej np. włożyć na wyjście do restauracji czy inną uroczystość.

Buty wygodne i eleganckie – czy da się to połączyć?

Wygoda butów dla dziewczynki to jedno, ale kreacja zwykle jest dziewczęca i elegancka. Obuwie powinno pasować do okazji. Nie zakłada się butów sportowych do najpiękniejszej sukienki. Warto postawić na komfortowe baleriny. Dostępnych jest wiele modeli, np. błyszczące, udekorowane kokardą. Można znaleźć takie, które będą idealnie pasować do sukni. W szafie każdej małej księżniczki powinna być jedna para takich uniwersalnych, wygodnych balerinek – najlepiej w kolorze, który będzie pasować do większości stylizacji (np. beżowy, różowy, złoty).

Opcją idealną na wesela w lecie są sandałki. Są one wygodne, dziewczynki noszą je również do przedszkola czy wychodząc na spacer z rodzicami. Dostępnych jest wiele modeli eleganckich, które pasować będą do szykownych sukienek. Najlepiej jednak nie ryzykować z obcasem u kilkuletniego dziecka, jeśli nigdy nie miało do czynienia z takim typem obuwia. Może to być niepotrzebny stres dla dziewczynki, a nawet narażenie bezpieczeństwa – łatwiej się potknąć, nadepnąć na sukienkę. Jeśli wesele odbywa się na dużej przestrzeni (np. dworek z ogrodem), należy spodziewać się tego, że dziecko będzie biegać z innymi.

Rodzice dziewczynki powinni jednak przewidzieć, że buty mogą się nie sprawdzić bądź zacząć obcierać po wielu godzinach tańczenia czy zabawy z innymi dziećmi obecnymi na weselu. Warto więc zabrać buty dla dzieci na zmianę. Musi to być obuwie wcześniej sprawdzone, które będzie komfortowe. W tym wypadku już nie trzeba stresować się dopasowaniem koloru. Po wielu godzinach inni goście nie będą zwracać uwagi na buty dziecka, a zdjęcia pamiątkowe będą już zrobione. Można dać dziewczynce pobiegać w ulubionych trampkach pod koniec imprezy, a nawet przebrać ją w wygodniejsze ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.