Koszula nocna, czyli modnie czy wygodnie?

koszule nocne

Koszule nocne to jedna z części garderoby, do których wbrew pozorom kobiety przywiązują wiele wagi. Mimo że jest ona wykorzystywana tylko do spania, to w ofertach sklepów z bielizną lub ubraniami zaobserwować można naprawdę bogaty asortyment damskich koszul nocnych. Jak znaleźć produkt idealny?

Wygoda podczas snu to podstawa

Najważniejszym czynnikiem, jakim należy kierować się podczas poszukiwań jest wygoda. Podczas snu organizm regeneruje się, odpoczywa, zbierając siły na kolejny dzień. Pełen wypoczynek możliwy jest wówczas, gdy piżama będzie odpowiednia. Wygodę należy jednak postrzegać przez pryzmat indywidualnych upodobań i preferencji. Dla każdego bowiem wygoda może oznaczać coś innego. Ważne, aby koszula nie uciskała żadnych partii ciała, aby krew mogła swobodnie krążyć po organizmie. Wybór materiału, z jakiego będzie wykonana jest uzależniony od upodobań użytkowniczki, jednak warto postawić na materiały naturalne. Tu, podobnie jak w przypadku pościeli, materiał naturalny sprawdzi się lepiej, ponieważ np. nie wpływa na nadmierne pocenie. Damskie koszule nocne dostępne są w wariantach na krótki i długi rękaw, a także na ramiączkach. Dzięki temu każda z pań może wybrać odpowiedni wariant.

Koszula nocna może być modna!

To, że jest ona częścią bielizny i używana jest do spania wcale nie znaczy, że nie może być modna. Przeglądając strony internetowe można zauważyć, że każdego roku pokazywane są najnowsze trendy przygotowane przez projektantów. Propozycje są naprawdę wyjątkowe i ciekawe, a wiele z nich jest na tyle estetyczna, że mogłyby być wykorzystywane nawet jako sukienki! Co więcej, niektóre dostępne warianty koszul nocnych, to produkty bardzo seksowne, podkreślające wyjątkową, kobiecą figurę. Wybrane modele wyposażone są w urokliwe koronki. Jednym słowem – koszula nocna nie musi być nudna!

Skąd się wzięła koszula nocna?

Jako ciekawostkę można dodać, że dawniej koszula nocna była wykorzystywana nie tylko przez kobiety. Kto chociaż raz nie widział starego filmu, w którym również mężczyźni przyodziani byli w luźne nocne koszule? No właśnie.

Przypuszcza się, że pierwotnie pomysł pochodzi od azjatyckich ludów koczowniczych, które nosiły charakterystyczna tunikę, wyglądem przypominające nocne koszule lub tuniki Egipcjanek. Pierwsze modele wykonywane były na bazie litery T, zazwyczaj wykonana z lnu lub wełny. Obecność koszul nocnych odnotowuje się już w średniowieczu, natomiast wykonywane były z własnoręcznie tkanego płótna. Osoby zamożne lub cieszące się wyższą pozycją w hierarchii społecznej mogły pozwolić sobie na elementy zdobnictwa, aby wyróżnić się. M.in. szlachta często decydowała o wykończeniu nocnej koszuli drogocennymi kamieniami, koronkami czy po prostu haftami, w tym monogramami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.