Maszyny do szycia – ceny, jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Maszyna do szycia podczas pracy

Wybór maszyny do szycia to nie lada wyzwanie. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli, jednak bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest dokonać właściwego wyboru. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy kupnie maszyny do szycia!

Jak wybrać odpowiednią maszynę do szycia?

W internecie można natknąć się na mnóstwo recenzji oraz opinii o danych modelach maszyn do szycia, jednak pomaga to jedynie w przypadku tej jednej konkretnie maszyny. Warto więc dowiedzieć się nieco o ogólnych informacjach na temat maszyn do szycia.

Maszyny obecnie dostępne na rynku można posegregować na 3 grupy:

  • Maszyny mechaniczne – w maszynach mechanicznych musimy wszystko robić ręcznie, potrzeba napędzać je pedałem, czy samodzielnie wprowadzać ustawienia za pomocą pokręteł. Jest to dobra opcja dla osób które nie przepadają za elektroniką, bądź nie czują się pewnie w obsłudze takich sprzętów, oraz dla tradycjonalistów, na takich maszynach bowiem szyły nasze babcie oraz mamy. Dużą role w wyborze maszyny mechanicznej odgrywa cena, na ogół są one sporo tańsze od maszyn elektronicznych.
  • Maszyny elektroniczne – jest to bardzo dobra opcja dla początkujących, są one proste oraz intuicyjne w obsłudze. Dzięki zaawansowanych elektronicznie układach mamy możliwość użycia większej ilości programów ściegowych, w niektórych maszynach znajdziemy ich nawet kilkaset! Elektroniczna maszyna do szycia nie tylko ułatwia szycie, ale także skraca czas pracy. Maszyna elektroniczna sprawdzi się idealnie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z maszynami do szycia.
  • Maszyny komputerowe – te maszyny są bardzo podobne do maszyn elektronicznych, jednak mamy tutaj możliwość zapisywania w pamięci własnych parametrów czy ustawień. Są to najbardziej zaawansowane domowe maszyny do szycia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia?

Ciężko jest wybrać najlepszą maszynę do szycia. Sporo zależy od funkcji dodatkowych, które dla jednych mogą być niezbędne, dla drugich zaś kompletnie niepotrzebne. Jakie funkcje natomiast powinna mieć dobra maszyna?

  • Regulacja prędkości szycia – bardzo ważna funkcja, która przydaje się przy wykonywaniu czynności wymagających precyzji.
  • Liczba dostępnych wzorów ściegów – jest to jeden z podstawowych elementów na który należy zwrócić uwagę przy wyborze maszyny. Maszyna powinna zawierać minimum 2 typy ściegów: zygzakowe oraz proste.
  • Szycie wsteczne – również ważna funkcja, która ułatwia rozpoczynanie oraz zakańczanie ściegów.

Są to funkcje warte uwagi dla każdego. Istnieje sporo innych funkcji, które mogą przydać się w różnych przypadkach, jednak zależne jest to od potrzeb kupującego

Ile kosztują maszyny do szycia?

Jest to cena zależna głownie od funkcji jakie posiada dany sprzęt. Sensowne maszyny mechaniczne można znaleźć już w granicach 500-600 zł. Koszt bardzo dobrych jakościowo maszyn mechanicznych to około 1000zł.

Niestety, maszyny elektroniczne oraz komputerowe kosztują zdecydowanie więcej. Średniej jakości modele mogą kosztować nawet 1500 zł. Za maszyny z wyższej półki przyjdzie nam już zapłacić nawet parę tysięcy złotych.

Podsumowanie

Wszystkie rodzaje maszyn maja swoje wady i zalety. Przed zakupem maszyny do szycia warto zastanowić się, jakie funkcje będą nam potrzebne.Nie ma sensu wydawać dużych kwot na maszyny, których w pełni nie będziemy potrafili wykorzystać. Warto wybrać maszynę uniwersalną, która poradzi sobie z delikatnym materiałem, jak i tym trochę grubszym. Taka maszyna idealnie nada się na pierwszą maszynę, dzięki której będziemy mogli rozwinąć swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.