Materac lateksowy czy piankowy

materac lateksowy, spanie, spanie

Artykuł partnera.

Wybór materaca do spania jest niesamowicie ważną kwestią, bowiem głównie od niego, zależy jakość snu każdego człowieka. Warto zatem zwrócić uwagę na wiele czynników i dobrać taki, który najbardziej nam odpowiada.

Materac piankowy

Był znany jeszcze zanim pojawiły się materace lateksowe, jednak szybko został przez nie wyparty. Dziś możemy zaobserwować powolny powrót do materacy piankowych, spowodowany głównie nowoczesnymi technologiami wytwarzania i dostępnymi materiałami. Oczywiście, w materacach stosuje się pianki różnego typu i chyba tą najbardziej popularną jest pianka poliuretanowa. Niestety, jest to jedna z jakościowo najgorszych pianek, ale niewątpliwie jej dużym plusem jest cena, bo należy do najtańszej kategorii.

Można również wybrać piankę wysokoelastyczną, która jest bardziej trwała i zbytnio się nie odkształca, dzięki doskonale wyważonej gęstości i plastyczności.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest jednak zakup pianki termoelastycznej, najlepiej renomowanej marki Hilding, doskonale dostosowującej się do naszych kształtów i dającej efekt takiego „zapadania się” w piankę.

A może materac lateksowy?

Zdecydowanie jedne z najbardziej popularnych materaców na rynku. Cechują się dużą sprężystością i odpornością na wszelkiego rodzaju deformacje. Zawierają w sobie mleczko kauczukowe, które wyróżnia ten rodzaj materaców, spośród innych. Materac lateksowy polecany jest wszystkim alergikom, ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodatkowo, jest idealną podporą dla kręgosłupa, gwarantując nam komfortowy sen. Kluczowym aspektem, jest wybór marki, z której zakupimy materac.Szeroki wybór różnorodnego asortymentu oferuje marka Hilding. Jej materace lateksowe zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki lateksowi występującemu w nich, w formie płyt perforowanych, z otworami w kształcie kanalików.

Różnice między materacem lateksowym, a piankowym

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na własne preferencje, dotyczące spania. Jedni wolą materace bardzo miękkie, inni zaś twarde, bo inaczej się nie wyśpią. Materace lateksowe nie są aż tak miękkie, jak materace piankowe, nie dając efektu „zapadania się”. Dlatego też jeśli ktoś preferuje materace średnie i twarde, to najlepsze będą materace lateksowe. Te materace posiadają jeszcze jedną bardzo istotna cechę, a mianowicie mogą być używane przez alergików. Materace piankowe nie dają takiej gwarancji.

Tak naprawdę wybór materaca jest indywidualną sprawą każdej osoby. Ważne jest, by tak dobrać materac, aby spełniał nasze oczekiwania i cel, do którego jest przeznaczony. Warto postawić też na sprawdzoną firmę, jaką jest firma Hilding, która dokłada wszelkich starań, aby spełnić preferencje nawet najbardziej wymagającego klienta, dostarczając światu dobry, zdrowy sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.