Rajstopy, czy pończochy- co dobrać do sukienki?

Kobiety w rajstopach

To odwieczne pytanie – pończochy czy rajstopy? Rajstopy czy pończochy?

Dylemat jest tak samo aktualny wtedy, gdy chodzi o pończochy i rajstopy plus size. Pończochy być może kojarzą Ci się z burleską i Hollywood dawnych lat, natomiast w opozycji do nich rajstopy zdają się być bardziej dziewczęce i niewinne. Co zatem wybrać?

Pończochy i ich magia

Pończochy nie zawsze były synonimem seksapilu. Niegdyś były właściwie jedynym rozwiązaniem dla pokrycia damskich nóg. Miało to miejsce w XIX wieku. Wszystko zmieniło się w XX wieku, wraz ze skróceniem sukienek i spódnic oraz wynalezieniem nylonu. Pończochy stały się niezwykle modnym artykułem luksusowej bielizny i zdaje się, że dzisiaj znów wracają do łask, stąd tytułowy dylemat tego artykułu.

Wiele osób wciąż uważa, że nic nie może być bardziej seksownego niż pończochy i że ich modne duże rozmiary oraz to, że są tak samo idealne, jak to miało miejsce w XIX wieku (tylko przy użyciu materiałów XXI wieku) sprawia, że warto po nie sięgać tak samo często, jak po rajstopy. Wygląda na to więc, że pończochy nie odeszły do lamusa, a rajstopy duże rozmiary mają sporego konkurenta.

Rajstopy i ich zalety

Rajstopy są prawdopodobnie starsze, niż myślisz. Większość ludzi uważa, że ​​rajstopy są prawdopodobnie dziełem powojennym po wynalezieniu nylonu. W rzeczywistości jest to naprawdę dalekie od prawdy. Pierwsza para rajstop została wykonana w 1803 roku, ponad sto lat przed nylonem (!). Jednak w tych czasach były raczej kontrowersyjnym wynalazkiem i minęło sporo czasu, zanim zdobyły zaufanie i uznanie kobiet.

Dzisiaj w sklepach, takich jak https://tono.sklep.pl/ ich wybór jest oszałamiający.

Można je znaleźć w różnorodnym wyborze pod względem cech, takich jak:

  • kolory,
  • wzory,
  • rozmiary,
  • materiały wykonania.

Ta różnorodność zdaje się być ich wielką przewagą względem pończoch.

Co zatem wybrać?

Po co wybierać!? W swojej szufladzie z bielizną warto mieć zarówno kilka par rajstop, jak i pończoch i lawirować między nimi, dobierać w zależności od nastroju, czy okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.