Zajęcia sportowe dla dzieci, na które chce się chodzić. Co wybrać?

Dzieci na zajeciach sportowych

Nie tylko basen lub piłka nożna – najmłodsi mogą korzystać dzisiaj z szerokiej gamy zajęć sportowych innych niż wszystkie.

Sport jest bardzo ważny już od najmłodszych lat życia. Nie każdy maluch przepada jednak za tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi, na przykład za pływaniem na basenie, piłką nożną czy popularnym ostatnio tenisem. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zajęcia dla dzieci inne niż wszystkie, które gwarantują potrzebną dawkę ruchu i jednocześnie mogą być doskonałą zabawą. Co warto wybrać w Warszawie?

Trampoliny

Jeżeli chodzi o jedne z najpopularniejszych zajęć sportowych kilku ostatnich lat, zdecydowanie warto wskazać na trampoliny. Warszawa dla dzieci ma obecnie kilka parków trampolin, w których można bawić się do woli.

Skakanie na trampolinach ma wiele korzyści dla najmłodszych, a przy tym nie wymaga posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Na trampoliny można wykupić także specjalne karnety, aby skakanie było jeszcze tańsze.

 Deskorolka

Twoja pociecha marzy o tym, aby jeździć na deskorolce? W takim przypadku warto pomyśleć o zapisaniu jej na specjalne zajęcia sportowe, które uczą, jak bezpiecznie z niej korzystać.

Jazda na deskorolce pod okiem doświadczonego instruktora, pozwoli na łatwe i szybkie zdobycie niezbędnych umiejętności. Maluch może wtedy nie tylko nauczy się zwykłej jazdy na desce, ale także efektownych trików i pokonywania przeszkód w skate parkach.

 Rolki

Kolejną propozycją dla najmłodszych są rolki. W Warszawie zajęcia dla dzieci tego typu dostępne są w kilku punktach.

Podczas zajęć najmłodsi także uczą się, jak krok po kroku jeździć na rolkach, dlatego to kapitalna propozycja dla każdego dziecka, które jest nimi zafascynowane.

Akrobatyka sportowa

Akrobatyka sportowa może być doskonałym pomysłem na dobrą zabawę oraz na ruch dla dziecka. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się, jak wykorzystać swój ciało do efektownych akrobacji.

Warto też wskazać, że akrobatyka może być wsparciem w treningach innych dyscyplin, na przykład skoków do wody czy judo.

W kwestii takich zajęć dla dzieci Warszawa zaprasza do klubów sportowych specjalizujących się w gimnastyce, ale dodatkowo są one również dostępne w parkach trampolin.

 Parkour

Dyscyplina jak parkour jest stosunkowo nowa i polega ona na efektywnym pokonywaniu przeszkód, na przykład na przeskakiwaniu przez murki i ogrodzenia, bezpiecznym zeskakiwaniu z wysokości.

Tutaj podobnie jak w przypadku akrobatyki warto zwrócić uwagę na zajęcia w parkach trampolin, które zapewniają wyższe bezpieczeństwo dla najmłodszych. Jeżeli chodzi o takie atrakcje dla dzieci w Warszawie to do wyboru jest kilka parków trampolin. Znajdujące się w nich tory przeszkód doskonale nadają się do treningów parkouru.

 Tricking

Kolejną budzącą zainteresowanie wśród dzieci aktywnością jest tricking. Polega on na wykonywaniu kombinacji z elementami akrobatyki oraz sztuk walki. To oryginalny i efektowny sport, który pozwala na rozwój całego ciała.

Takie zajęcia dla dzieci Warszawa oferuje również we wspomnianych wcześniej parkach trampolin.

Badminton

Wśród popularnych dyscyplin sportowych, które traktowane są jako alternatywa dla tenisa, znajduje się badminton. Dla wielu dzieci jest on łatwiejszy, ponieważ odbija się wtedy lekką lotkę, a nie cięższą piłeczkę tenisową.

Badminton to również dyscyplina, która nie wymaga specjalnego zaplecza w postaci kortu tenisowego. Po zajęciach z instruktorem mały gracz zdobędzie wiele pomocnych umiejętności, które pomogą mu w wygrywaniu.

Jazda konna

Chociaż nie jest to najtańsza propozycja wśród dostępnych zajęć sportowych, to jednak cieszy się ona dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dziewczynek. Uczy również szacunku dla zwierząt.

Gdy chodzi o takie zajęcia dla dzieci w Warszawie, do dyspozycji jest sporo stadnin zapraszających najmłodszych.

Hulajnoga

Nauka jazdy na hulajnodze – tej zwykłej oraz elektrycznej – może być bardzo pomocna dla malucha, który nie ma jeszcze umiejętności w tej dziedzinie.

Warto też wskazać, że dostępne są zajęcia łączące w sobie jazdę na hulajnodze razem z akrobacjami, dlatego to świetna propozycja dla starszaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.