Ślub zimą – podpowiadamy jak wybrać idealny garnitur męski

Mężczyzna ma na sobie garnitur na ślub

Obecnie coraz więcej par decyduje się na ślub w okresie zimowym. To rozwiązanie ma wiele zalet – poczynając od niższych kosztów, poprzez wiele innych czynników, dzięki którym zimowe śluby są coraz powszechniejsze. Jak wybrać idealny męski garnitur ślubny na tę uroczystość?

Ślub zimą – zalety

Choć okres wiosenno-letni, a nawet wczesna jesień to wciąż preferowane terminy jeśli chodzi o organizację ślubu, to nie oznacza to, że w okresie zimowym nie da się zaplanować udanego wesela i zaślubin. Wręcz przeciwnie: to rozwiązanie, które pojawia się coraz częściej, bowiem ma wiele zalet.

Przede wszystkim – w okresie zimowym ilość osób zainteresowanych organizacją imprezy w restauracjach i salach weselnych jest dużo mniejsza, a co za tym idzie, nie musimy planować ślubu z kilkuletnim wyprzedzeniem. Dodatkowo, zima jest uważana za „niski sezon” jeśli chodzi o imprezy ślubne, dzięki czemu ceny są bardzo przystępne.

Jak wybrać odpowiedni garnitur na ślub zimą?

Wybór odpowiedniego garnituru męskiego na ślub w okresie zimy nie jest wcale prostym zadaniem. W końcu chodzi o to, by pan młody prezentował się stylowo, a jednocześnie – by nie zmarzł w trakcie uroczystości, która może przecież odbywać się w starym, nieogrzewanym kościele albo nawet… w plenerze!

Jeśli chodzi o wygląd garnituru, w okresie zimowym nie ma odstępstw od reguły. Najpopularniejszym i zarazem najlepszym rozwiązaniem wciąż jest czarny garnitur z białą koszulą, z ewentualną możliwością pozwolenia sobie na odrobinę szaleństwa w postaci stroju np. w kolorze granatowym, bordowym czy jasnoszarym.

Materiał ma znaczenie

Kwestią, na którą trzeba zwrócić baczną uwagę wybierając garnitur ślubny na zimę jest rodzaj użytego w jego produkcji materiału. Najlepszym wyborem są modele wykonane z wełny (zwłaszcza jeśli wiemy, że temperatura otoczenia ma być niska lub planujemy ślub w romantycznej, górskiej kapliczce) lub bawełny. Chodzi głównie o to, by postawić na naturalne materiały, które uchronią przed chłodem, a jednocześnie zapewnią odpowiednią wentylację na sali weselnej czy w restauracji.

Elegancki płaszcz na wierzch – by ślub nie zakończył się przeziębieniem!

Dobierając garnitur męski na ślub, nie możemy zapominać o odpowiednim zgraniu go z odzieżą wierzchnią. Nietrafionym pomysłem jest bowiem branie ślubu jedynie w garniturze, jeśli temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Może bowiem okazać się, że zamiast wesela czy podróży poślubnej, będziemy zmuszeni udać się do lekarza!

Na odpowiednio dobrany ślubny garnitur warto założyć elegancki płaszcz w zbliżonej kolorystyce. W ten sposób zadbamy o spójność stylizacji, a przy tym nie wyziębimy się w trakcie ceremonii, która ma przecież być miłym wspomnieniem na kolejne lata.

Dobór odpowiedniej stylizacji dla pana młodego nie jest tak trudny, jakby się mogło wydawać. Warto pamiętać o tym, że strój powinien być elegancki, ale – co równie istotne – także ciepły. Stosując się do powyższych rad, możemy z powodzeniem wybrać odpowiedni garnitur męski na ślub w zimie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.