Co daje trening aerobowy

kobieta

Bardzo popularny i skuteczny trening zyskał popularność na całym świecie dzięki wspaniałym efektom, jakie można uzyskać w szybkim czasie. Polecane szczególnie dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami.

Co to jest trening aerobowy

Trening aerobowy polega na wykonywaniu ćwiczeń podczas których energia jest pozyskiwana ze spalania tlenowego. Podczas ćwiczeń krew musi dostarczyć zwiększonej ilości tlenu do mięśni, aby wyprodukować wystarczającą ilość energii do spalania białek lub tłuszczy.

Ćwiczenia aerobowe, nazywane również tlenowymi powodują efektowne spalanie tłuszczów, poprzez podniesienie tętna do poziomu najwyższego spalania i przyspieszenia metabolizmu.

Trening aerobowy dla początkujących może wykonywać każdy, a zwłaszcza ten, który pragnie pozbyć się nadprogramowych kilogramów oraz wzmocnić mięśnie – aeroby świetnie uzupełniają ćwiczenia siłowe. Najwięcej zyskuje nasz najważniejszy organ: serce.

Intensywność treningu aerobowego musi być na bieżąco monitorowana, a tętno nie może być zbyt wysokie, ponieważ wtedy serce pracuje silnie, tłocząc natlenioną krew do mięśni. Tętno powinno wynosić od 55% do 85% maksymalnego tętna. Aby poznać swoje maksymalne tętno, które zależy od wieku, wagi należy zapytać o radę trenera lub znaleźć w internecie, ponieważ jest ogólnie dostępna.

Efekty treningu aerobowego

Po rozpoczęciu treningu aerobowego w naszym organizmie zachodzą zmiany – rozpoczyna się wzmożona produkcja energii, korzystając z takich źródeł jak glikoken mięśniowy, wystarczający na około 30 minut wysiłku tlenowego. Kolejnym z źródeł, które są wykorzystywane w kolejnych minutach treningu są tłuszcze.

trening

Czy warto ćwiczyć tlenowo

Przede wszystkim, codzienny trening to dodatkowy zastrzyk energii na cały dzień oraz zdrowia. Wykonywanie aerobów wzmacnia i rozwija układ krwionośny, dotlenia organizm oraz przyspiesza metabolizm. Regularne ćwiczenie prowadzą nie tylko do lepszej kondycji i wyglądu. Poprawia się jakość snu, samopoczucie i koncentracja.

Najczęstszym powodem, na który decydują się osoby wykonujące trening aerobowy pragną jak najszybciej schudnąć. I jest to najlepsza droga, ponieważ nawet w stanie spoczynku po treningu mięśnie zużywają więcej energii, nie zmieniając się w tłuszcz.

Ćwiczenia aerobowe zwiększają ogólną wytrzymałość organizmu.

One thought on “Co daje trening aerobowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.