Dlaczego warto uszyć garnitur na miarę?

Mężczyzna w eleganckim garniturze szytym na miare

Artykuł partnera.

Są ubrania, których wybór nie sprawia nam większej trudności. Są również stroje na specjalne okazje. Męski garnitur z pewnością należy do tej drugiej kategorii. Rzadko zdarza się, aby poszukujący idealnego garnituru mężczyzna kupił go w pierwszej z brzegu sieciówce. Panowie coraz częściej poszukują ubrań doskonałej jakości i na lata. Istnieją dwie sytuacje, w których warto rozważyć uszycie garnituru na miarę.

Uroczystość na horyzoncie

W pewnym momencie w życiu mężczyzny pojawia się potrzeba posiadania eleganckiego stroju na ważne okazje. Dla niektórych panów będzie to studniówka lub egzaminy maturalne. Jednak większość z nich w tak młodym wieku nie zdecyduje się jeszcze na wizytę u krawca. Dopiero za parę lat zrozumieją, jak wiele daje dobry wygląd w oficjalnych sytuacjach. Dla wielu mężczyzn takim przełomowym momentem jest własny ślub. To uroczystość, podczas której wszystkie oczy skierowane są między innymi na pana młodego. Podczas przygotowań do tej roli nagle okazuje się, że żaden z garniturów wiszących w szafie nie jest idealny. A właśnie idealnego stroju tu potrzeba! Chęć wspaniałego prezentowania się przed ołtarzem może i powinna zrodzić pomysł uszycia garnituru na miarę. Kiedy, jeśli nie teraz?

Sylwetka trudna do ubrania

Ogromna większość gotowych garniturów w sklepach uszyta jest na uśrednione męskie sylwetki. Owszem, można zlecić drobne przeróbki, jednak fason garnituru narzuca pewną formę, która nie pozostawia wielu możliwości. Tymczasem męskie sylwetki to ogromna różnorodność proporcji i indywidualnych potrzeb. Ubranie niektórych panów stanowi większe wyzwanie, niż ubranie kobiety w sukienkę. Podczas gdy sukienka wiele zakryje swoją miękką i plastyczną formą, garnitur będzie boleśnie odstawał tam, gdzie dopasowanie sylwetki nie jest ideale. Są mężczyźni, którzy od razu wiedzą, że ich wycieczka po sklepach z męską konfekcją będzie drogą przez mękę. Lustra w przymierzalni bezlitośnie pokazują im źle układające się ubrania i materiał pomarszczony tam, gdzie powinien układać się gładko. Wymagająca sylwetka to bardzo dobra motywacja, aby rozważyć uszycie najważniejszych ubrań w szafie na miarę. Elegancki garnitur powinien zająć pierwsze miejsce w kolejce. 

Doświadczenie potrzebne mężczyźnie

Proces szycia na miarę to ciekawe doświadczenie i każdy mężczyzna powinien sobie na nie pozwolić chociaż raz w życiu. Jak to wygląda? Zobaczmy jak powstaje garnitur na miarę w Cafardini, firmie która specjalizuje się w szyciu konfekcji męskiej. Warto pamiętać, że proces ten może trwać około 2-3 miesięcy i zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Pierwszym etapem jest dokładne zdjęcie miary i omówienie wszystkich detali ubrania, które ma powstać. Podczas takiego spotkania doświadczony krawiec pomoże dobrać odpowiedni fason, zaproponuje tkaninę, wykończenie i triki uwypuklające to, co w sylwetce najkorzystniejsze. Warto słuchać go uważnie i później wykorzystać tę wiedzę w samodzielnym dobieraniu garderoby. Następnie projekt wędruje do szwalni i po kilku tygodniach wraca do pierwszej przymiarki. Wówczas nanosi się konieczne poprawki. Gotowy garnitur można odebrać po kolejnych kilku tygodniach. Ostatnia przymiarka jest świetną okazją, aby dobrać koszulę, buty i inne dodatki. Tu również można liczyć na pomoc fachowców, którzy znają wszystkie tajemnice idealnej męskiej prezencji.

Dobrze skrojony garnitur to dla mężczyzny druga skóra. Powinien budować pewność siebie i dodawać skrzydeł w najważniejszych sytuacjach życia. Naszym przywilejem są czasy, w których uszycie go na miarę nie jest luksusem, lecz wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.