Gdzie szukać kuponów rabatowych?

kupony

Choć wyprzedaże w Polsce nie są tak spektakularne jak w Stanach lub Wielkiej Brytanii, warto szukać okazji cenowych, które są dobre dla naszego portfela. Dziś pokażemy, gdzie szukać kuponów rabatowych i okazji cenowych.

Pułapki wyprzedażowe

Towarzyszą nam niezmiennie, od kiedy popularne stały się dni wielkich wyprzedaży takich jak Black Friday lub Cyber Monday. Mowa o pułapkach wyprzedażowych, na które nabierają się prawie wszyscy. Wybierając się na wyprzedaże nie powinniśmy kupować pod wpływem impulsu masy względnie potrzebnych przedmiotów. Warto to zrobić tylko wtedy, gdy planowaliśmy zakup wiele miesięcy lub tygodni wcześniej i akurat produkt przeszedł na wyprzedaż, lub wtedy, gdy trafia się okazja na rzecz, o której od dawna marzyliśmy.

Kolejnym sposobem, aby uniknąć pułapki sezonowych wyprzedaży jest… ich omijanie! Kupowanie za wszelką cenę to żadna oszczędność. Lepiej zaoszczędzić pieniądze, niż kupować coś, co wydaje się niepotrzebne. Jeśli masz trudność, żeby to rozróżnić, bo tak nęci cię marketingowy przekaz, zastanów się, czy użyjesz tej rzeczy dziś wieczorem. Jeśli nie, daj sobie spokój.

Nie wykupuj połowy sklepu. Pomyśl, że wyprzedaże dotyczą także rzeczy wysokiej jakości. Można upolować porządne, skórzane buty za połowę ceny lub torebkę od projektanta. Lepsze to, niż 10 koszulek niskiej jakości lub kolejny, zbędny sprzęt kuchenny.

Uważaj na pseudo promocje! Czasem sklepy oszukują, naklejając na metkę cenę zniżoną o kilka groszy, taką samą lub wyższą!

Promocje od ręki

Do najbardziej powszechnej formy są kupony. Kiedyś wyłącznie w prasie, dziś nosimy je ze sobą w telefonach komórkowych. I obie są bardzo popularne! Osobiście na co dzień korzystamy z elektronicznych, pojedynczych kuponów, jednak jeśli chcemy jeszcze więcej zaoszczędzić, możemy pokusić się o poszukanie ich w czasopismach. Dotyczy to w większej mierze kobiet, bo takie czasopisma jak Twój Styl lub Avanti wypuszczają co roku specjalne wydanie, z których połowa to kupony do zrealizowania.

Kupony i rabaty w internecie są także świetnym sposobem na oszczędne zakupy. Do najpopularniejszych należy platforma Groupon, Zrabatowani, powstają nawet specjalne blogi i strony, które informują o nadchodzących rabatach i wyjątkowych okazjach cenowych.

One thought on “Gdzie szukać kuponów rabatowych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.