Mało znane fakty o strojach kąpielowych, o których warto wiedzieć

Kobieta w modnym stroju kąpielowym przed basenem

Jak wyglądał pierwszy strój kąpielowy? Jaki jest najdroższy kostium kąpielowy? Dlaczego mężczyźni tak uwielbiają, gdy kobiety mają na sobie bikini? Sprawdź mało znane, a jednocześnie bardzo interesujące fakty o strojach kąpielowych.

1.Pierwszy strój kąpielowy na świecie był projektu Louisa Rearda

Louis Reard na co dzień zajmował się motoryzacją, ale w przypływie natchnienia postanowił zaprojektować także strój kąpielowy. Wymyślił projekt, który przewidywał użycie 30 cali materiału, a więc był bardzo skąpy. Twórca uznał, że bikini można nazwać tylko takie stroje kąpielowe, których materiał da się przecisnąć przez otwór w obrączce.

2. W 1964 roku powstało monokini, czyli jednoczęściowy kostium kąpielowy

Rudi Gernreich stworzył projekt mocno kontrowersyjny, który zamiast zasłaniać kobiece piersi, odsłaniał je. Strój jednoczęściowy miał dwa pionowe paski zawiązane z tyłu na szyi. Prowadzone one były między piersiami, ale twórca nie pofatygował się o zastosowanie materiału je zasłaniającego. Wielu mężczyzn na pewno była przeszczęśliwa z tego projektu, ale niewiele skorzystał na tym projektant, ponieważ był gejem.

3. Stroje kąpielowe podkreślające piersi były najpopularniejsze w latach 50. w USA

Wysyp strojów kąpielowych, w których kobiety mogły czuć się bardzo seksownie przypada na lata 50. Obecnie możesz znaleźć je w wielu sklepach, m.in. na https://www.olive.pl/. Producenci dwoili się i troili, aby zadowolić oczekiwania pań, jak i mężczyzn. Proponowali nawet niezatapialne staniki, które można było nadmuchać do pożądanej wielkości, a jednocześnie stanowiły one bardzo przydatny dodatek podczas pływania. Swobodne unoszenie się na wodzie nie było dzięki nim żadnym problemem.

4. Najpiękniejsza parada bikini została zorganizowała 9 listopada 2009 roku w RPA

Johannesburg w 2009 roku został okrzyknięty stolicą piękna. Wszystko za sprawą 287 modelek, które paradowały w strojach kąpielowych po ulicach miasta. Akcja miała charakter edukacyjny i miała za zadanie zwiększenie świadomości na temat raka piersi i konieczności przeprowadzania specjalistycznych badań. W krajach afrykańskich 1 na 30 kobiet umiera z powodu późno wykrytego raka piersi.

5. Najdroższy kostium kąpielowy kosztuje 30 mln dolarów

Diamentowe bikini zamknięte w platynowej oprawie wyceniono na 30 mln dolarów. Ta zawrotna suma sprawiła, że kostiumy kąpielowe zostały jeszcze bardziej docenione niż kiedykolwiek. Projektantką tak wyjątkowej części kobiecej garderoby była Susan Rosen. Jednocześnie, najdroższy strój kąpielowy był również najmniejszym bikini na świecie.

6. To nie Brazylijczycy wymyślili stringi!

Dla wielu może to być duży szok, ale stringi znane były już 75 tysięcy lat temu. Nosili je mężczyźni, aby zasłaniać genitalia. Dyskusyjne pozostaje więc przypisanie Brazylijczykom autorstwa dla stringów.

7. Dostępne są specjalne kostiumy kąpielowe do opalania

Wykonuje się je z materiału posiadającego tysiące małych otworków przepuszczających promienie słoneczne. Takie stroje kąpielowe dają możliwość opalenia wszystkich miejsc na ciele, bez konieczności rozbierania się. Takie kostiumy kąpielowe są na pewno ciekawą opcją dla osób, które nie czują się dobrze na plaży nudystów, a jednocześnie nie chcą mieć białych śladów po bieliźnie.

Najładniejsze stroje kąpielowe i nie tylko znajdziecie na https://www.olive.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.