Pomysły na prezent z okazji komunii – kolczyki komunijne i inne akcesoria biżuteryjne

Zote kolczyki w kształce srduszka na prezent komunijny

Pierwsza komunia jest tylko raz w życiu i symbolicznie wprowadza młodego człowieka do wspólnoty religijnej i duchowej. Rodzice i inni członkowie rodziny zazwyczaj pragną uczcić to doniosłe wydarzenie, wręczając dziecku piękne i trwałe prezenty, które będą stanowić pamiątkę na długie lata. Poznaj pomysły na sprawdzone prezenty z okazji komunii dla dziewczynek i dla chłopców!

Pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki – kolczyki komunijne i nie tylko

Najczęściej wybierane prezenty z okazji pierwszej komunii dla dziewczynki to biżuteria komunijna złota i srebrna – medaliki, łańcuszki, naszyjniki, kolczyki komunijne, bransoletki i pierścionki. Ozdoby wykonane ze szlachetnych metali – złota i srebra – są trwałe, piękne i gustowne. Przez długie lata będą przypominać o dniu, w którym dziecko po raz pierwszy przystąpiło do komunii świętej. Biżuteria komunijna jest delikatna i subtelna, dostosowana do potrzeb, wrażliwości i urody dziecka. Kolczyki komunijne mają ciekawe wzory, które z pewnością spodobają się małej dziewczynce. Można wybrać kolczyki komunijne z aniołkami, gwiazdeczkami czy motywami roślinnymi. Z łatwością dopasujemy do nich inne elementy biżuterii, jeśli zdecydujemy się na zakup kompletu. Możemy też porozumieć się z innymi członkami rodziny i wręczyć dziecku kilka pasujących do siebie prezentów biżuteryjnych.

Prezent komunijny dla chłopca

Akcesoria biżuteryjne to także dobry pomysł na prezent z okazji komunii dla chłopca. Można wybrać ładny medalik na złotym lub srebrnym łańcuszku albo krzyżyk. Taki elegancki, trwały prezent będzie przypominał o duchowym i religijnym wymiarze pierwszej komunii, a także przywoływał miłe wspomnienia o osobach, które ów upominek wręczyły. Dla chłopca idealnym prezentem komunijnym będzie również zegarek, który symbolicznie pokazuje również to, że młody człowiek wkracza właśnie do świata dorosłych.

Biżuteria komunijna ze złota czy srebrna – na co się zdecydować?

Biżuteria komunijna dostępna jest w bardzo szerokiej ofercie, w której uwzględniono zarówno ozdoby wykonane ze złota, jak i ze srebra. Dodatkowo złote elementy biżuteryjne dostępne są w wersji tradycyjnej, z żółtego złota lub w opcji ze złota białego. Można też wybrać osadzone w złocie lub srebrze kamienie szlachetne i półszlachetne, które z pewnością przypadną dziecku do gustu. Wybór tak naprawdę zależy od nas, choć warto obserwować, co podoba się dziecku, tak by było maksymalnie zadowolone z prezentu. Złote lub srebrne kolczyki komunijne dla dziewczynki mają jeszcze jedną zaletę: nie powodują uczuleń i sprzyjają gojeniu się świeżo przekłutych uszu. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli mają być noszone jako pierwsze kolczyki. Złoto i srebro są bardzo trwałe, więc biżuteria z nich wykonana pozostanie pamiątką na długie lata. Pamiętajmy też o opcji pozłacanego srebra, które jest równie piękne jak czyste złoto, a biżuteria z niego wykonana nie narazi nas na wysoki koszt jej zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.