Boże Narodzenie 2021 – jak kupić idealną choinkę?

Ozdobiona sztuczna choinka w domu

Pogoda na zewnątrz może być zatrważająca, ale Twój salon na święta z pewnością będzie zachwycający! Uda Ci się to osiągnąć wraz z łatwą do ustawienia i przyjemną dla oczu sztuczną choinką. Obecnie dostępnych jest wiele odmian sztucznych drzew, które zapewniają różny wygląd, od realistycznego do bardziej nowoczesnego – o czym możesz się przekonać zaglądając na Shoperly.pl. Wiele drzewek bożonarodzeniowych oferuje również dzisiaj sporo dodatkowych funkcji, w tym wbudowane światła i dekoracje, czy łatwą konfigurację. Jak się w tym odnaleźć, by wybrać idealną choinkę na zbliżające się święta Bożego Narodzenia?

Dlaczego sztuczna, a nie żywa choinka na święta?

Powody wyboru sztucznych drzewek są różne. Niektórzy wybierają sztuczne drzewka dla wygody. W końcu możesz używać tego samego drzewa przez wiele lat. Sztuczne choinki wymagają też mniej czyszczenia i konserwacji. Chociaż długowieczność drzewka ostatecznie zależy od tego, jak ostrożnie drzewo jest rozbierane i przechowywane, wiele sztucznych choinek może przetrwać nawet 7–10 lat (!). Sztuczne drzewa są również dobrym wyborem dla osób z alergią na prawdziwe choinki. Ba! Dostępne są także patyczki zapachowe, aby uzyskać świeży zapach – przypominający świeżo ścięte drzewo.

Jak wybrać właściwy rozmiar choinki?

Aby cieszyć się tymi wszystkimi zaletami ważne jest, aby wybrać sztuczną choinkę, która będzie pasować do danej przestrzeni i Twoich preferencji. Małe lub stołowe drzewka dobrze sprawdzają się w wielu mieszkaniach lub po prostu tych, które wolą korzystać z wolnej przestrzeni, nie wypełniając jej po brzegi świątecznym klimatem. Drzewa te mają zazwyczaj nie więcej niż 1-1,5 metra, a wiele z nich jest dostępnych w doniczkach zamiast na stojakach. Wyższe od tych choinki są uważane za drzewa o standardowej wielkości.

O czym musisz pomyśleć decydując się na wysokość choinki?

  • wielkość dostępnego miejsca,
  • ilość ozdób i wykończeń, które chcesz zastosować,
  • wielkość przestrzeni do przechowywania.

Oprócz wysokości należy wziąć pod uwagę średnicę drzewa. Smukłe, średnie, standardowe i o pełnej średnicy sztuczne choinki różnią się ilością miejsca, a także samym stylem.

Zakup choinki – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podobnie jak wtedy, gdy chodzi o trendy w wystroju wnętrz, popularne rodzaje sztucznych choinek i lampek zmieniają się z biegiem czasu. Na przykład kilka lat temu trend na wstępnie oświetlone drzewka bożonarodzeniowe zmierzał w kierunku wielokolorowych świateł. Dzisiaj obserwujemy tendencję do powrotu do czystych świateł w żarowych i ciepłych białych odcieniach diod LED. Wiele osób skłania się również ku wielofunkcyjnym i zmieniającym się kolorom lampek na choince. Te wstępnie oświetlone drzewa mają różne ustawienia światła, które można łatwo przełączać za pomocą pilota, tudzież wbudowanego kontrolera.

Pewne jest, że dzisiaj bez względu na to, jakie masz preferencje, co do przestrzeni i stylu. Na Shoperly  możesz znaleźć sztuczną choinkę, która wpisze się w Twój gust – sprawdź na  https://shoperly.pl/pl/choinki-477/ i przekonaj się osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.